idwas
tech

تبلیغات متنی

. طراحی سایت ارزان

  طراحی سایت ارزان,هاست ارزان,پنل پیامکی

. آموزش پیامکی و ایمیلی زبان انگلیسی

  آموزش اینترنتی زبان,آموزش زبان,جزوات زبان انگلیسی

. آریا 24

  فروش آنلاین تمام پسوند های دامنه با قیمت ارزان

10 درس زندگی از جان‌گری

نوشته شده توسط Mor SUN در . نوشته شده در سبک زندگی با طعم خورشید

John Gary

نام جان گری برای افراد اهل مطالعه در زمینه‌های روان‌شناسی بسیار آشنا و محبوب است. جان به مردان و زنان بسیاری کمک کرد که اختلاف‌های میان خود را بشناسند، به آنها احترام بگذارند و حتی این تفاوت‌ها را تحسین کنند تا در زمینه فردی و روابط بین فردی به انسان‌های بهتر و حرفه‌ای‌تری تبدیل شوند...

سخنرانی‌های او ترکیبی از تکنیک‌های سلامتی، عشق و شادکامی ماندگار هستند. کتاب‌ها، ویدئوهای آموزشی و کارگاه‌های جان گری همیشه بر بهبود روابط بین فردی و عشق کامل در تمام مراحل زندگی و عمر تأکید داشته‌اند. کتاب‌های او به بیش از 50 زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند و تاکنون بیش از 50 میلیون نسخه از آنها به فروش رفته است. کتاب معروف او یعنی «مردان مریخی، زنان ونوسی» پرفروش‌ترین کتاب دهه 90 شناخته شده است.

بعد از آن، جان اقدام به چاپ مجموعه‌ای با عنوان «مارس ونوس» کرد که با تأکید بر اختلاف دنیای زنان و مردان، سعی در تغییر و بهبود روابط بین آنها داشت.

آخرین کتاب او با عنوان «ونوس روی آتش و مریخ روی یخ» حاصل تجارب 30 ساله وی در همین زمینه است که آن را به کمک آموزه‌های سلامتی علمی بر اساس تحقیقات دانشمندان نوشته است و بر تأثیر چگونگی ترشح هورمون‌ها بر روابط انسان‌ها تمرکز دارد. روش‌های آموزشی او حتی به عنوان روش‌های کاربردی مدیریتی در مؤسسه‌ها و اداره‌های مختلفی تدریس می‌شوند تا به بهتر کردن روابط میان شرکت‌ها و گسترش همکاری‌ها کمک کنند.

جان در برنامه‌های متعددی از جمله اپرا شو، دکتر اُز، تودی شو، سی‌بی‌اس، مورنینگ شو و صبح بخیر آمریکا ظاهر شد که همه آنها هم بینندگان بسیاری دارند. ستون مقالات او در نشریه‌های معتبری چون تایم،‌ فوربس،‌ یو‌اس‌دی‌تودی، تی‌وی‌گاید و پیپل از پرطرفدارترین ستون مقالات جهان هستند. 

جان و همسرش، بانی بیش از 26 سال است که زندگی مشترک موفق خود را آغاز کرده‌اند و در حال حاضر، در کالیفرنیای شمالی با 3 دختر، 3 داماد و 3 نوه‌شان زندگی می‌کنند. درس‌های زندگی امروز را که بر روابط مناسب بین زوجین تأکید دارند، از تعالیم او انتخاب کرده‌ایم.

 

درس صداقت

صداقت یکی از پایه‌ای‌ترین عنصرهای هر رابطه سالمی است. با وجود صداقت عمیق و دوست‌داشتنی میان دو نفر، آنها همیشه این باور را دارند که «مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، تو همیشه تمام حقیقت مرا می‌دانی». این مسأله باعث می‌شود که زوجین با آغوش باز تمام توان‌شان را برای شاد کردن یکدیگر به کار گیرند.

درس ارتباط

زوجین باید یاد بگیرند که چطور با هم صحبت کنند. در مسائل چالش‌برانگیز و دشوار قطعاً تضارب آرا و عدم موافقت هم بخشی از رابطه است. بنابراین زوجین باید یاد بگیرند که به نظرات مخالف یکدیگر احترام بگذارند و خوب است که از زاویه دید همسرشان هم به موضوع نگاه کنند و خود را جای او بگذارند.

درس اعتماد

اعتماد هم مانند صداقت، عمیق‌ترین مفهوم رابطه سالم است. زوجینی که می‌توانند به هم اعتماد کنند، هرگز دچار احساس بد و خطرناک ناامنی نخواهند شد. در حالتی که اعتماد کامل میان زوجین باشد، آنها هم به راحتی حرف‌های خود را می‌زنند و می‌دانند که همسرشان حرف‌هایشان را می‌فهمد و باور می‌کند.

درس بخشش

زوجی که قادر به دوباره‌سازی نیستند، از هم جدا می‌شوند. برای ساده‌تر کردن همین مفهوم باید بگویم بدون وجود بخشش و فراموش کردن در یک رابطه، همیشه آسیب‌های قدیمی احساسی در سطح رابطه باقی می‌مانند و خودشان را به رخ می‌کشند و آدم‌ها نمی‌توانند خود را از گذشته تلخ‌شان جدا کنند و جلوتر بیایند.

درس زمان‌های جداگانه

هر زوجی باید بداند که گاهی لازم است اوقاتی را دور از همسرش بگذراند. در ابتدای زندگی مشترک، جدا شدن به عنوان این که هر یک از زوجین زمان مخصوص خود را می‌خواهد، امری غیرطبیعی است؛ اما با گذر زمان و در طول زندگی مشترک، زوجین نیاز دارند که علایق معقول خود را هم دنبال کنند و بدون صدمه زدن به رابطه اصلی‌شان، به سرگرمی‌های دلخواه‌شان هم برسند.

درس دوستی

زوجین باید در عین عاشق بودن، دوست یکدیگر هم باشند. وقتی آتش عشق فروکش می‌کند، این پیوند محکم دوستی است که آدم‌ها را کنار یکدیگر نگه می‌دارد. از هر زوج پا به سن گذاشته‌ای که بپرسید، به شما می‌گوید این عنصر دوستی است که به رابطه آنها عشق و دوام داده است.

درس شکیبایی

اگر به نواقص یا کمبودهای همسرتان با دیده صبر نگاه کنید و شکیبایی به خرج دهید، قطعاً در شرایط دشوار و بحران‌های زندگی هم آدم محکم‌تری خواهید بود. اصولاً ازدواج‌ها به علت وجود مشکلات به هم نمی‌خورند؛ بلکه به علت تمام شدن صبر و تلاش نکردن زوجین برای حل مشکلات پایان می‌یابند.

درس تک‌همسری

قطعاً اعتقاد به تک‌همسری یکی از اصلی‌ترین اصول استحکام‌بخش هر رابطه‌ای است که خیانت نکردن هم نامیده می‌شود. اگر همسری اهل خیانت مکرر باشد، قابل اعتماد نیست و صداقت بین آنها هم از بین می‌رود.

درس ارزش‌های مشترک

ارزش‌های مشترک به این معنی است که وقتی شما تصمیم‌های مهمی در زندگی می‌گیرید، باید طوری باشد که برای شریک زندگی‌تان هم مفید باشد و مسائل بی‌اهمیت را کنار بگذارید. مثلاً شاید در بعضی موضوع‌های سیاسی و اجتماعی هم‌عقیده نباشید. این مسأله اشکالی ندارد؛ اما در مورد مسائل مالی یا بزرگ کردن بچه‌ها باید به هم‌ارزشی مشترکی برسید.

درس عشق

زوجی که نسبت به هم عشق عمیقی دارند، می‌توانند مدت زمان طولانی‌تری در کنار هم طعم شیرین زندگی مشترک را بچشند. عشق، اوج و فرود دارد و هر از گاهی باید آن را تحریک کنید یا بهبود ببخشید. این مسأله نباید شما را نگران کند؛ برعکس باید راه‌های کامل و متنوع ابراز آن را یاد بگیرید. 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تولبار هات سان (به زودی..)

هات سان

تبلیغات

رسانه سرای هات سان

ویدئو

پیج رنک